Europa

Tip van Renske de Laat




Renske de Laat
Reisadviseur
Rijdt over indrukwekkende routes langs de zuidkust van IJsland. Onderweg komt u langs de meest bijzondere plekken en natuurverschijnselen, waaronder het Vatnajokull National Park, Diamond Beach en de Gullfoss waterval. Bepaal uw eigen tempo de komende dagen en maak kennis met deze natuurpracht. Geniet van het wonderlijke winterlandschap van IJsland!

Renske de Laat
Australië, Canada, IJsland, Lapland, Nieuw-Zeeland, Singapore, Verenigde Arabische Emiraten en Verenigde Staten

Reisafstand ca. 50 km
Eenmaal aangekomen op het Keflavik Airport haalt u de huurauto op en gaat u zelf op pad. Langs lavalandschappen rijdt u richting het hotel in Reykjavik. De middag heeft u helemaal voor uzelf, trek erop uit in de hoofdstad van IJsland.

.jpg)
Reisafstand ca. 200 km
Vandaag rijdt u naar Thingvellir National Park, hier vindt u het grootste meer van IJsland. Nu een UNESCO site, vroeger de bijeenkomst plaats van een van de oudste parlementen van de wereld. Bezoek het eigenzinnige geothermische gebied Geysir. Wandel langs kleurrijke, borrelende modderpoelen en spuitende geisers. De meeste bekende van deze geisers is Strokkur, welke ongeveer elke tien minuten uitbarst. Vervolg u weg richting de Gullfoss waterval. 's Winters is de bevroren waterval van bijna twee verdiepingen hoog een spectaculair gezicht. Volg de winterse landwegen naar het hotel voor deze nacht in Zuid-IJsland.

.jpg)
Reisafstand ca. 185 km
Vandaag ontdekt u de iconische zuidkust van IJsland. Een prachtig gebied met vulkanisch gebergte en gletsjers. Op een heldere dag is het mogelijk dat je in de verte de vulkanen van Mount Hekla en Eyjafjallajokull voorbij ziet komen. In Hvollsvollur kunt u een bezoek brengen aan het LAVA centrum. Hier komt u meer te weten over hoe IJsland is ontstaan door de vulkanische activiteit en aardbevingen. Onderweg kunt u twee spectaculaire watervallen, Seljalandsfoss en Skogafoss, bezoeken. Rijdt verder naar het strand van Reynisfjara met zijn opvallende zwarte zand. Maak, voordat u aankomt bij het hotel in de regio van Kirkjubaejarklaustur, een stop bij de grootste bekende lavastroom Eldhraun.

Bovenstaande prijzen zijn per persoon op basis van beschikbaarheid. Tijdens bepaalde periodes (bijvoorbeeld tijdens feestdagen of lokale evenementen) kan een toeslag gelden. Wilt u langer of korter verblijven of reizen met een ander autotype? Vraag ons dan naar de mogelijkheden.
* Genoemde prijzen zijn onder voorbehoud en afhankelijk van beschikbaarheid.
Prijs per persoon (op basis van 2 volwassenen)
Aanbieding autoreis IJsland
Profiteer van verlaagde tarieven bij boeking van een autoreis met reizen in de periode vanaf 26 mei 2025 t/m 30 april 2026. De korting is reeds verwerkt in bovengenoemde tarieven.
Wees er op tijd bij voor de winter, deze zit al snel volgeboekt door de populariteit van de bestemming en het beperkte aantal accommodaties op IJsland.

Tip van Renske de Laat
Vanaf1.675,- p.p.
Ontvang onze e-mails met tips voor uw reis
Al meer dan 32.783 reizigers gingen u voor